Mivel kis családunk a teafogyasztók táborát erősíti, ezért a konyhaszekrényünkben többfajta teafilteres doboz áll felbontva egymás hegyén hátán, vagy épp a konyhapulton. Ennek az állapotnak a felszámolására készült ez a teafilter tartó.
Szükséges anyagok, eszközök szalvétatechnikához:
- fa teafiltertartó
- szalvéta
- decoupage ragasztó
- hobbi festék, sötétzöld
- csillámos ragasztó
- olló
- ecset
- papír
A szükséges anyagok és eszközök decoupage-hoz megvásárolhatóak a Kreatív Hobby áruházakban.
(www.kreativhobby.hu)
Szalvétatechnika készítése:
A szalvéta vidám színei és egymással harmonizáló, de mégis különböző mintázata adta az ötletet a keleties stílushoz. Mivel a szalvéta alapszíne is sötét, ezért ebben az esetben nem tartottam szükségesnek, hogy a fát lealapozzam. Mivel nagyobb felületet fedünk le a szalvétával, ezért javasolt langyos vasalóval kivasalni az éleket belőle.
Első lépésként kivágtam a középső csíkos részt a szalvétából. Majd a virágos részt beszabtam a hátsó falra és decoupage ragasztóval rögzítettem. A munkát ebben az esetben megkönnyíthetjük, ha egy papírból először sablont készítünk és ennek alapján szabjuk ki a szalvétát. A szalvéta mintázatából és a tartó méretéből adódóan nem lehet egy darabból a hátsó falat lefedni, így az illesztésnél ügyeljünk a pontosságra és amennyire lehet, a mintázatra is.
Második lépésként a virágos részből kivágtam a megfelelő méretű darabokat a tartó elejére és decoupage ragasztóval rögzítettem.
Eután került fel a csíkos rész a tartó mindkét oldalára.
Miután megszáradt, egy lapos ecset segítségével a szalvétával színben harmonizáló sötét zöldre festettem le a belsejét, alját, hátulját és az éleket.
Mivel a keleties-indiais stílusra a színek gazdagsága mellett a csillogás is jellemző, ezért egy színes-flitteres ragasztót vettem elő. A ragasztóval áthúztam egyes indák, virágok, levelek körvonalait a szalvétán, illetve a tartó elején és tetején levő éleket bepöttyöztem. Előnye, hogy száradás után a csillámok fognak csak látszani és a csőrös tubussal vékony vonalakat lehet rajzolni.
Jó szórakozást a szalvétatechnika elkészjtéséhez!
Készítette:
Barkó Rózsa