(Nagyításhoz kattints ide!)
Hozzávalók:
- fehér karton
- sötétzöld karton
- sötétzöld vékonyabb (max.120g-os) papír
- fehér vékonyabb papír
- mintás scrap papír
- pausz papír
- szilikon nyomda, hozzá akriltömb vagy CD tok
- fehér embossingpor
- ragasztópárna (nyomdához)
- hőlégfúvó
- domborító- vágógép
- cakkos és sima kör vágósablon (Spellbinders Nestabilities)
- ragasztók: maszkolószalag, Technokol Rapid, 3D szivacskocka
- 6mm széles zöld selyemszalag (kb. 30cm)
- fekete tűfilc
- 2db fehér félgyöngy
- bordűrlyukasztó (Fiskars lacé)
- embossingtoll
- vágókés, vágóalátét
- ceruza, vonalzó
Elkészítés:
Ismerkedjünk meg a melegdomborítással!
Ez a technika nemcsak szilikonnyomdához alkalmazható, hanem guminyomdához is.
A szilikonnyomdát egy átlátszó akriltömbre kell rátenni (úgy tapadnak egymáshoz, mintha mágnesesek lennének), így pontosan látható, hova kerül a minta.
Ha nincs akrilkockánk, megteszi helyette egy CD tok.
Hőlégfúvó helyett ne használjunk hajszárítót! A hőlégfúvó sokkal forróbb levegőt fúj, viszont nem olyan erősen, mint a hajszárító. (Használat után lassan hűl ki, ezért kisgyerek ne legyen a közelben)
A fóliáról levettem a nyomdát, rátettem a CD tokra, és bepacsmagoltam alaposan a ragasztós nyomdapárnával. Ez tulajdonképpen nem ragasztó, hanem lassan száradó, átlátszó nyomdafesték.
Óvatosan, de alaposan rányomtam a sötétzöld kartonra.
Rászórtam fehér embossingport.
A felesleget visszaöntöttem a zacskóba.
Vigyázzunk, ha nagyon megütögetjük a papírt, több por jön le róla, mint kéne, inkább egy kis ecsettel söpörjük le a szélekről a maradék port. Mindig egy vékony fehér papíron dolgozzunk, ezt könnyen összehajthatjuk és visszaszórhatjuk a maradékot a dobozba, vagy zacskóba.
Ezután fújjunk rá a hőlégfúvóval, kb. 4 cm-ről. Ki kell tapasztalnunk, meddig kell fújni, mert ha túl sok ideig melegítjük, csúnyán szétterül a festék, éppen csak meg kell olvasztani, ez itt a fehér por esetében nagyon szépen látható, könnyen észrevehető.
Ilyen lett a kész domborítás:
Ugyanezt a munkamenetet megismételtem egy kisebb motívummal, majd elővettem a Cuttlebugot. A sima kör sablonok közül kiválasztottam a megfelelő méretet, maszkolószalaggal rögzítettem a mintán.
Betettem a "szendvics" közé :-)) (erről bővebben olvashattok majd a blogban), és áttekertem a gépen.
Ugyanígy kivágtam a géppel a kisebbik mintát is, cakkos sablonnal egy-egy kört vágtam fehér papírból, végül összeragasztottam őket Technokollal.
A hátoldalukra 3D szivacsragasztó kockákat ragasztottam.
A vékonyabb sötétzöld papírból lyukasztottam a Fiskars lacé bordűrlyukasztóval egy csíkot.
Kivágtam a papuszból egy 9,5 x 12 cm-es lapot. Kinyomtattam egy Boldog születésnapot! feliratot, a pausz alá tettem és átmásoltam fekete tűhegyű filctollal.
Ezután kivágtam a mintás scrap papírból egy 11,5 x 14,2 cm-es lapot, a sötétzöldből pedig egy 11,7 x 14,7 cm-es lapot. Úgy ragasztottam őket össze, hogy a bal szélen pont fedik egymást.
A pauszra pici ragasztópöttyel tettem fel a két fehér félgyöngyöt, a pauszt ezek alatt tudtam ráragasztani a mintás scrap papírra, hogy ne látszódjon a ragasztó nyoma. Tehát még csak fent fogja a pauszt a két ragasztópötty.
Az alsó részt a selyemszalaggal ragasztottam a scrapes részre, a felirat alá. Kicsit hosszabbra szabtam a szalagot, megfordítottam a lapot, a két végét aláragasztottam.
Az alap a fehér színű karton, 26,4 x 15,1 cm-es téglalap, amit meghúztam embossingtollal középen, hogy szép legyen a hajtásvonal.
Az alapra felragasztottam a pauszos részt, bal szélére a lyukasztott bordűrt. (Azért pont így, mert szebben látszódik a lyukasztott bordűr mintája.)
A zöld szalagból kötöttem egy masnit, Technokollal ragasztottam a felirat alá.
Végül a két kört ragasztottam a helyére.
Örömteli alkotást kívánok!
Készítette:
Tiegelmann Éva
tigine@vipmail.hu