Neked is gondot okoz a növények normális vízellátása, amikor nyaralni készülsz? Őszinte leszek. Nekem akkor is, ha nem megyek sehová. Sajnos képes vagyok rendszeresen megfeledkezni a locsolásukról. Ezért aztán leegyszerűsítettem a dolgot, és készítettem nekik önitatót. Erre a célra elég, ha bármilyen üveget megtöltesz vízzel, és egyszerűen fejjel lefelé beleszúrod cserepes növényeid, vagy a balkonláda földjébe. Így egy, de akár két hétre is gond nélkül megoldottad a locsolást. A virágföldbe pont annyi víz fog kiszivárogni, amennyi szükséges!
Igen ám, de teszem azt, egy sörösüveg nem igazán mutatós a virágcserépben. Ha mindbe teszel egyet-egyet, úgy fog kinézni a ház, mintha házibuli után a kicsit kómás vendégek az ivászat nyomait próbálták volna leleményesen eltüntetni! Ha azonban az üvegeket szépen dekorálod, nem csak hasznos, de mutatós dolgot is alkotsz!
Én általában kiégethető üvegfestéket használok erre a célra, és leginkább virágmotívumokat, így a zöldjével díszítő növény is onthat virágot!
Aki festett már üvegfestékkel domború felületre, az tudja, hogy ez a feladat nem egyszerű. A festék nagyon könnyen elfolyik a felületen. Ezért volt már, hogy én magam is matricafestéket használtam. Viszont a matricafesték nem nagyon szereti se a tűző napot, se az esetleges esőt, ezért nem mind maradt szép egész nyáron. Az Opitec-nél nemrég felfedeztem a Glas Design New Art nevű matricafestéket, aminek az a különlegessége, hogy kiégethető, ezzel tartósan széppé tehető.
Szükséges anyagok, eszközök:
- Glas Design New Art készlet (tartalmazza a kontúrt, 4 színt, a speciális fóliát, és sablonokat)
- ceruza, papír, ragasztószalag
- szép formájú italos üveg
- sablon
A szükséges anyagok üvegfestés készítéséhez beszerezhetők a www.opitec.hu oldalon.
Üvegfestés készítése és üvegfestés minta:
Ahogy már említettem, a virág motívum a legideálisabb a feladathoz. Találhatsz rengeteg megfeleő sablont az interneten, vagy tervezhetsz is magadnak. Én saját sablont rajzoltam. Csak virágszirmok, amik egymás mellé ragasztva adják majd ki a teljes virágfejet.
A megrajzolt sablont tedd a speciális fólia alá, rögztsd ragasztószalaggal, és a kontúrozóval rajzold át a körvonalakat.
Ez a festék picit hígabb, mint a sima matricafesték, vigyázz ne legyenek túl vastagok a kontúrok!
Mindenképp várd meg, amíg megszárad, mert a festék csőrével könnyen összemaszatolható. Ha a kontúr már száraz, akkor a színekkel töltsd ki a kontúrok által körbehatárolt részeket. Színezheted egyszínűre is a szirmokat, vagy létrehozhatsz színárnyalatot. Én a szirmok tövébe sárgát, a végeire pirosat töltöttem, és a találkozásnál a két színt cirmosra kevertem a festékes tubus csőrével.
Fektesd a fóliát egy vízszintes felületre, (ez fontos, mert nagyon könnyen össze tud folyni száradás közben is) és várd meg amíg teljesen megszárad. A száradási idő 24 óra.
Húzd le a szirmokat a fóliáról, és szépen helyezd el a zsírtalanított üvegen. Ügyelj rá, hogy buborékok ne maradjanak alatta. Vigyázz, az üveg fejjel lefelé fog a cserépbe kerülni, a minta így kerüljön rá!
Tedd a hideg sütőbe, és 160 fokon, 45 percen keresztül süsd. Vád meg, amíg kihül az üveg a sütőben!
Töltsd meg vízzel (akár tápoldat is kerülhet bele) és szúrd virágaid földjébe! Hálásak lesznek érte, és dekorációnak sem utolsó! :-)
Már nem kell aggódnod növényeid miatt, indulhatsz nyaralni! :-)
A műveletet akár gyerekekkel együtt is végezheted, a matricafestés nagy kedvencük tud lenni!
Ha gyermeked kedvet kap a festéshez, készíthet magának saját, egyedi poharat:
Készítette:
Által Anikó az Üvegfestés menü Tanácsadója
aniko.altal@gmail.com
www.uvegvarazs-muhely.blogspot.com