Valentin nap közeleg, maradtam a szivecskéknél, de szakítottam a pirossal. A cikk igazából ötletadó, hogy mindenféléből lehet mozaikot készíteni otthon, itt most éppen papirmaséból. És amire szeretném felhívni a figyelmet, azok a metálfestékek és az üveglakk mert azoktól válik igazán különlegessé az egész mozaik.
Használjátok bátran!
Szükséges anyagok, eszközök mozaik készítéséhez otthon:
- Teafiltertartó 6 rekeszes doboz (4000000000204)
- Öntőforma- gombok (36021000)
- Selyemfényű akril lakk (38022000)
- Metál akrilfesték csillogó arany (P21-589)
- Metál akrilfesték csillogó kék (P22-619)
- Metál akrilfesték csillogó lila (P22-602)
- Metál akrilfesték padlizsán (P22-534)
- Multiragasztó (3338300)
- Acrilyc festék fekete (38046576)
- Acrilyc festék mokka (38046546)
- Porzella levegőn száradó papirmasé (3450000)
- Kétkomponensű üveglakk (P33-445)
- Csiszolt mozaik (334181490)
- ecset
- kés
- csiszolóvászon
A szükséges anyagok és eszközök mozaik készítéséhez otthon, megvásárolhatóak a Rayher Kreatív Centrumban.
Mozaik készítése otthon:
Először elkészítjük a papirmasé szíveket, hogy legyen idejük száradni. Gombócot gyúrunk a papirmasémasszából, jó alaposan beletömködjük a formába és a felesleget egy késsel vagy sniccerrel levágjuk, hogy egyenes legyen.
2-3 óra száradás után meg lehet próbálni kiszedni, de ha sok időnk van hagyjuk tovább száradni annál kisebb az esélye, hogy sérül. Ha megvan a szükséges darabszám akkor az esetleges sorjákat vagy hibákat átcsiszoljuk majd alapozzuk le fekete festékkel, nem kell tökéletesen átfesteni, nem baj ha kicsit foltos.
Ha megszáradt akkor a "gombocskáinkat" fessük le a csillogó festékekkel, mindegyiket két szinnel tetszőleges variációban.
Száradás után utolsó lépésként vonjuk át mindegyiket a használati utasítás szerint elkészített üveglakkal, így érjük el, hogy igazán látványos legyen.
Úgy kalkuláljunk, hogy az üveglakknak 2 nap száradás kell. A dobozt lefestjük barnára a tetejével együtt és lelakkozzuk az akril lakkal. A tetején elrendezgetjük a szivecskéket tetszés szerint.
Még nem ragasztjuk le, hanem előbb elrendezzük közöttük a kis csiszolt mozaikokat az üres részekbe, és amíg azok helyét pontosítjuk és felragasztjuk, arra az időre szedjük vissza az ott lévő darabokat. Így könnyebb dolgozni, majd utána ragasztással együtt visszakerülhetnek a végleges helyükre. Kicsit hosszadalmas az elkészítés a várakozási idők miatt, de megéri :)
Jó munkát a mozaik készítéséhez otthon!
Készítette:
Puskás Éva
http://cicomozaik.wordpress.com