Nemrég még napsugarat konzerváltam, de minél előbb sötétedik, annál kevesebb a tartalék. Úgyhogy kezdődhet a mécsestartók gyártása, hiszen jól esik esténként egy-két mécsest meggyújtani, és ha már így teszünk, akkor adjuk meg a módját. A Rayher kreatív centrumban több, nem szokványos formájú mécsestartó alap található, ebből választottam ki egyet.
Mécsestartó elkészítése tükörmozaikkal:
A papirmasé tartót ebben az esetben nem kell lealapozni, mert a tükörmozaik nem átlátszó. Amikor nem csak egy sík felületet mozaikozunk hanem a teljes tárgyat, akkor a mozaik rakásának sorrendjét úgy kell meghatároznunk, hogy azt az oldalt hagyjuk utoljára, amit szemből látunk. Értem ezalatt azt, hogy ennél a mécsestartónál a szélesebb oldalát látjuk, tehát a felső vízszintes részen kell kezdenünk, hogy a mozaik széleket a függőleges mozaik burkolat eltakarja, különben csúnya lesz.
Tehát, először vegyük ki a kis alumínium tartót és a mozaikot a felső vízszintes részen kezdjük úgy, hogy a mécsesnek kihagyott lyuknál a zag-zag fogóval levágjuk a mozaik darabokat "körbefaragjuk" az íves részt.
Ezután a két keskenyebb oldal következik, majd az eleje és a hátulja. A hosszúkás tükördarabokat a képen látható módon "kötésbe" rakjuk, vagyis minden második sornál elvágunk egy darabot és azzal kezdünk, így nem kerülnek egy vonalba a fugarések.
Alul a piros tükörmozaikot használjuk tetszőleges magasságban.
A belső részeket nem mozaikoztam, mert azt látvány szempontjából már kicsit soknak találtam volna, ezért arany festékkel lefestettem.
Aki mégis szeretné kimozaikozni, az mindkét anyagból vegyen plusz még egy dobozzal. Ha a ragasztás megszáradt, a szokásos módon fugázzuk és ezután fessük a belsejét. Helyezzük vissza az aluminium tartót. A legjobban piros színű mécses illik hozzá.
Kész is van a mécsestartó tükörmozaikkal, amely tökéletes karácsonyi dekoráció lehet!
Kellemes időtöltést a mozaikozáshoz!
Készítette:
Puskás Éva a Mozaik menü Tanácsadója
peva525@freemail.hu
http://rakom.freeblog.hu