Gyerekszobába készült asztaldísznek ez a világítótorony, amit több szempontból is jópofa ötletnek találtam. A lényege, hogy szétszedhető, belül üreges, vagyis jó dugihely apróságoknak és mivel ez kívülről nem látszik, ezt csak a beavatottak tudhatják. :) Ugyanezt a jó tulajdonságát kihasználva elkészithetjük gyereknapra. Az ajándékozás előtt béleljük ki jó sok csokival. Valamint, nem utolsó sorban jelképezi a nyarat, a nyaralást a tengerparton és ha a csemeténk ránéz eszébe jut, hogy kitartás, nemsokára itt a nyári szünet :)
Világítótorony elkészítése mozaikkal:
A papirmasé formát elkészítés előtt szedjük szét és fessük akrilfestékkel fehérre, hogy a barnás alapszín ne változtassa meg a mozaikok színét.
Először a tetőt mozaikozzuk ki pirossal a képeken látható módon. Az akrilos dobozokban 1-1 alapszínből többféle árnyalat is van, tehát ügyeljünk, hogy azonos árnyalatot használjunk. Én a legsötétebbet választottam ki.
Ha a tető kész, tegyük félre száradni és kezdjük el a testet alulról felfelé haladva mozaikozni. Első sor a legsötétebb kék, utána végig a fehérrel folytatjuk úgy, hogy minden harmadik sor után a pirosból tegyünk bele egy-egy díszcsíkot. Illetve alulra két szem mozaikból egy "ajtót", közben pedig egy-egy szem mozaikból "ablakot". Ezekhez egy régebbi munkadarabhoz használt vegyes színű dobozból (14540999) választottam 1-1 szem barnát és feketét. Ha nincs ilyen otthon, akkor helyettesíthető kékkel.
Nem baj, ha a fehér mozaikburkolat nem lesz egyenletes, hiszen a fehér négyzetekkel egy kőből rakott falat imitálunk.
Ha a test kész, akkor térjünk vissza a tetőhöz, ahol először a vízszintes "párkányt" kell kirakni (ehhez mozaikvágó fogóval el kell felezni a tiffany üvegeket). Ezután a párkány széle következik kékkel, és végül a toronyszoba falát rakjuk ki két sor fehérrel, beiktatva 1-1 "ablakot".
Ha a ragasztó megszáradt a fehér fugával a szokásos módon fugázzuk.
Kellemes időtöltést a mozaikozáshoz!
Készítette:
Puskás Éva a Mozaik menü Tanácsadója
peva525@freemail.hu
http://rakom.freeblog.hu