Ezt a karácsonyi lapot, megrendelésre készítettem. Szívesen rajzolok olyan képeket, ahol engednek szabadon dolgozni. A megrendelő hozott egy mintát, hogy, ezt szeretné a képen látni, - nagyjából. Rám bízza a kivitelezést. Ez kell nekem. Szeretek változtatni. Éppen ezért helyenként csak nagyvonalakban vázolom a munkafolyamatot, meghagyva a lehetőséget az Olvasóknak is, - ha, akarnak, - változtassanak kedvükre! Az alábbi minta a kiinduló pont. Ez egy chilei hölgy blogjából való. Szeretem a spanyol nyelvterületről származó mintákat, mert nem veszik szigorúan a vonalakat. Nagyon sok minta szabadkézzel készül, néha még a szélcsipkézést sem ollóval csipkedik,- hanem, mint a bélyeget - egyszerűen csak letépik. No, ennyire azért nem követem a "szabadságukat" - de imponál. Tehát, nem az egész mintát használtam fel, csak a fő motívumokat.
Szükséges anyagok, eszközök karácsonyi ötlethez:
- 1 db 140 g-os fehér pausz
- 1 db világoskék rajzlap bélésnek
- 90 g-os fehér pauszból egy kevés - a sapkáknak
- szalag
- fehér zselés toll,
- különböző méretű domborító eszközök
- perforáló eszközök: 1 tűs, 5 tűs szurkáló
- kisméretű kerek virágdomborító toll
- csipeszolló
- 3D pici ragasztós szivacsdarabka, a sapkák rögzítéséhez
- fenyőt formázó formalyukasztó
- színes filctollak, kréták
- folyékony hobby ragasztó
- fültisztító pálcikák, kozmetikai korongok
- folyékony gyöngy
Nagyításhoz kattints ide.
Elkészítése:
Első lépésben a 140 g-os pauszt hajlítsuk félbe. Ezzel megvan a lap gerince. Majd fehér zselés tollal rárajzoljuk az első oldalra, a keretmotívumot (a szélét). Ezután a fő motívumot, - jelen esetben a baglyokat a fán.
Második lépésben a legnagyobb gömbfejes tollal, - a hátoldalon besatírozzuk a széleket, és a másolt képet. Ettől kifehéredik a rajzolat, ezzel elkészítettük az alapozást.
Majd az árnyalás következik, felváltva - a már kisebb gömbfejű tollakkal. A sötétebbre hagyott helyekkel a mélyedéseket tudjuk illusztrálni. A képen a pausz visszája látható, és a domborításhoz való eszközök.
Harmadik lépésben egy formalyukasztóval készült kis fenyő segítségével fenyőket rajzoltam a lapra, úgy, hogy a kisfát a pausz alá tettem, felülről körberajzoltam, majd a hátoldalon előbb besatíroztam, vagyis alapoztam, ezután kissé domborítottam.
Negyedik lépésben kis csillagokat szurkáltam a kép keretéhez, és megjelöltem a cakkok találkozási pontjait. Ez azért fontos, hogy a cakkok később megőrizzék az alakjukat.
Ötödik lépés volt a cakkok körbelyuggatása, és a kis virágmotívumok pauszra nyomása a hátoldalról, egy ehhez való eszközzel.
Hatodik lépésként, megrajzoltam a hátoldal szélét is, ez látható a következő képen.
Ezután kivágtam csipeszollóval a csillagokat és körbecsipegettem az első oldalon a cakkokat.
Besatíroztam a hátsó oldal szélét is, kissé meg is domborítottam, hogy kifelé púposodjék, majd ollóval egyenesen kivágtam ezt ezt az oldalt is. Itt már nem szurkáltam körbe a cakkokat. Ezután rárajzoltam az első oldal hátoldalára pár magyallevelet bogyókkal. A már ismert módon alapoztam, domborítottam ezeket is. Végül, kiszíneztem a képet, - a hátoldalon. Filctollal a kis fenyőket és a magyalokat a piros bogyókkal. Lekapart krétaporral bekentem az ágakat, a fa törzsét, a madarak tollát, szemét és az égboltot. A legjobban ezzel a módszerrel tudok árnyalt színezést készíteni. A képen látható, ahogyan a fa törzséhez és ágaihoz készítettem a színező anyagot. A barna krétából lekapartam egy keveset, fültisztító pálcát beleforgattam a porába, és a kép hátoldalán, megfelelő nyomással végig színeztem a fát. Így készüt a halvány égbolt is világoskékből, itt már kozmetikai korongot használtam fültisztító pálcika helyett. De, jó egy puha rongy is.
Sapkákat rajzoltam egy 90 g-os pauszdarabkára, amelyeket domborítás, színezés és kiszurkálás után, aprócska 3D kockákkal rögzítettem a baglyok fejére. (A kép hátoldalát mutató képen láthatók is.) Majd betöltöttem a hátteret. Ehhez vékonyhegyű golyófejű tollal csillagocskákat, hópelyheket rajzoltam (nyomtam) a hátoldalon, a levegőbe, a talajra havat kapartam egy satírozó tollal, - ezt remekül helyettesítheti a jégkrém evéséhez használható fa spatula is. Legutoljára némi jeges csillogást adtam folyékony gyönggyel a sapkák szélének, a háttér csillagocskáinak, és a szélminta aprócska virágainak.
Ezzel a kép majdnem elkészült. Már csak méretre kellett vágni a kék színű rajzlapot, majd a sarkoknál rögzítettem, fogpiszkáló segítségével, folyékony hobby ragasztóval. Hogy ne látszódjék a ragasztás, aprócska kék csillaggal takartam el. Ez a kép, belül most üresen maradt, - mert mint már említettem, - megrendelésre készült, és a gazdája személyes üzenettel szeretné megtölteni a belső oldalakat. Száradás után kiválasztottam egy színben ide illő ünnepélyes szalagot, és átfogva a lap gerincét, csinos masnit kötöttem belőle. Egyszerű, könnyű minta.
Kellemes képkészítést kívánok, és szeretetteljes, boldog karácsonyi ünnepeket!
Készítette:
Csabainé Cser Katalin
www.pergakata.eoldal.hu