Szeretnél készíteni egy olyan oldalt, ami mindig szem előtt van? Készíts magadnak, vagy ajándékba scrapbook-órát. Így azon túl, hogy méltó keretbe foglalod a fényképeket, még hasznos és szép lakásdísz is válik az alkotásodból!
Minta:
(Nagyításhoz kattints ide!)
Elkészítése:
Az óralap szélét kb. 3 cm szélességben fehérre festjük, majd száradás után lelakkozzuk.
TIPP: Nem csak négyzet, hanem kör vagy téglalap alakú óralapot is vásárolhatunk, többféle méretben. Így bármelyik szobába, vagy a konyhába, irodába is készíthetünk odaillő dekorációt.
A piros alapkartont 29 x 29 cm-es méretre vágjuk, de még nem ragasztjuk fel.
A színes papírokból rövidebb-hosszabb csíkokat vágunk, kb. 7-8 darabot. Én különböző szélességűre vágtam őket, ez játékossá, vidámmá teszi majd a kész művet. Fekete filctollal, szabad kézzel vékony keretet húztam a csíkokra és a fényképekre is.
TIPP: Természetesen ha más hangulatú oldal készül, lehet krétázni, tintázni a széleket, vagy téphetjük, szalagokkal is kombinálhatjuk a papírcsíkokat.
A kartonon elrendezzük a papírcsíkokat és kétoldalas ragasztószalaggal rögzítjük. Kimérjük, hová fog esni az óraszerkezet tengelye, és vágunk egy lyukat neki. Én egy virágot is szánok a közepébe, amelyet az egyik mintás papírból mentettem meg, így nem baj, ha nem túl szép a lyuk. Minden olyan díszítőelemet felerősítek, amelyekhez át kell lyukasztani a kartont: ha miltonkapcsot, esetleg varrást alkalmazunk az oldalon, még a ragasztás előtt kell erre gondolni!
Most már felragaszthatjuk az oldalt az MDF-lapra. Ehhez kétoldalas ragasztót használunk, az oldal széléhez minél közelebb, hogy ne lebegjen a papír, valamint a belső részekre is teszünk pár csíkot. Az óraszerkezetet a helyére illesztjük a következő módon: ketyegő, gumialátét, óralap, kör alakú fémalátét (én ezt eltakartam még egy virággal), anyacsavar, kis-, nagy- és másodpercmutató.
TIPP: Nekem nem tetszett a piros másodpercmutató, nem is látszott igazán, ezért akrilfestékkel ezt is a keret színére festettem, majd lelakkoztam.
Helyére ragasztjuk a fotó(ka)t, a kiemelkedő díszítőelemeket, gombot, papírvirágokat, félgyöngyöket. A számjegyek is most kerülnek fel, pontosan mérjük ki a helyüket!
TIPP: Az én oldalam elég tarka és útban vannak a fotók is, ezért csak a 4 fő számot ragasztottam rá. A többi időpontot lehet díszítőelemmel, virággal jelezni, ha szükséges.
Az előző cikkben már megmutattam, miként kell használni egy elrendezéstervet. Most álljon itt az, amelyik alapján én dolgoztam, és egy másik, amely szintén használható órának. Arra figyeljünk, hogy a második inkább halványabb, szolid színű papírokkal mutat jól, mert a mutatók nem látszanak a nagyon tarka mintáktól!
(Nagyításhoz kattints ide!)
TIPP: Ehhez az órához mindenféle maradék papírt fel lehet használni, kísérletezzünk bátran a mintákkal, színekkel. Négyzetekből, körökből is össze lehet állítani az oldalt!
Jó munkát!
Készítette: Puskás Emese
http://mesiscrap.blogspot.com/