Nem tudom, Ti hogy vagytok a minimál stílussal... Én magam nagyon szeretem. Átalakítani, kicsit megbolondítani. :-) Ezt tettem most is, egy egyszerű műanyag lámpaburával, amit az IKEA-ban vásároltam. A legutóbbi cikkemnél ígértem, hogy megosztom veletek ezeket az ötleteket.
Az első legyen az üvegmatrica festéses, mert ennek van helye itt az oldalon leginkább:
Szükséges anyagok, eszközök:
- LÖBBO lámpabura
- Fekete, zöld és lila üvegmatrica festék
- fólia
Szükséges anyagok, eszközök megvásárolhatók a www.opitec.hu oldalon.
Elkészítése:
A feladat nagyon egyszerű. Ahogyan ablakdíszeket is készítünk matricafestékkel, ugyanúgy egy fóliára rajzoljuk meg a mintát a fekete kontúrfestékkel, majd ha megszáradt kitöltjük a mintát a megfelelő színekkel.
Ha pedig minden rész megszáradt, óvatosan lehúzzuk a mintákat a fóliáról,
és a lámpaburára ragasztjuk át őket.
A fényes felületre tapad jobban a matricafesték! A burát összeszereljük, és készen is van az egyedi asztali lámpánk.
A második variációként bemutatom nektek a számomra még mindig nagyon varázslatos csipkefestést.
Szükséges anyagok, eszközök:
- Löbbo lámpabura
- régi csipkefüggöny
- festék spray
Festékspray-t szintén be tudtok szerezni a www.opitec.hu oldalon, de csipkefüggönyt inkább nagymami szekrényében keressetek. Vigyázat, igazi horgolt régi csipkét nem illik eme céllal tönkretenni, tökéletesen megfelel erre a 70-80-as évek függönye is!
Elkészítése:
Fektessétek le a lámpaburát olyan helyen, ahol a festékspray szórása közben semmiben nem tesztek kárt. A matricával ellentétben a festéksprayt inkább a matt felületen alkalmazzátok! A csipkét jól simulóan rá kell feszíteni a burára, ne álljon el sehol a felülettől. Apró szögekkel, vagy csipesszel is rögzíthető a csipke.
Ezután a festéksprayvel az egész felületet egyenletesen le kell fújni.
Óvatosan vegyük le a csipkét, és készen is vagyunk :-)
Harmadik variációként egy különleges eljárást mutatok meg. A Dremel VersaTip nevű égető páka alkalmas műanyag felületek olvasztására is. Nagyon jól használható a vágóél pl. műszálas anyagok szálazódás mentes vágására is. Egy Dremel találkozón hangzott el a kérdés, hogy olyan vastagságú műanyag vágására is alkalmas-e az eszköz, mit ez a lámpabura. Akkor nem mertem erre a kérdésre igennel felelni, de első dolgom volt hazaérkezés után kipróbálni. És a válasz egyértelműen IGEN.
Szükséges anyagok és eszközök:
- LÖBBO lámpabura
- Dremel VersaTip
- sablon, indigó, ceruza
A Dremel VerseTip-et a http://www.dremeleurope.com/dremelocs-hu/category/3181/versatip™-rendszer biztosította.
Az indigón keresztül másoljátok át a mintát a burára. A hegyes fejjel egyszerűen rajzolva a minták kivághatók a műanyagból.
Jól szellőző helyen csináljátok, mert az olvadó műanyagnak azért van szaga, és biztosan nem is építi az egészséget.. Ajánlatos egy üveglapot a műanyag alá tenni, mert azon a simí felületen lehet jól dolgozni, és ha pl. fa lap kerül alá, a páka azt is megégeti, és a műanyagot így meg is színezheti!
Szokták mondani, hogy okos ember más kárán tanul. Hát én sajátomon tanultam, és a hibát meg is osztom veletek, hogy Ti már tanulhassatok az én hibámból. Ahogyan azt a képen is láthatjátok, a minta ugyan szép lett a burán, de mivel túl nagy, a bura formálya is deformálódott, és az sem túl esztétikus, hogy az izzó így kilátszik. Szóval, ha igazán mutatós darabot szeretnétek, akkor kicsi mintát válasszatok!
Remélem mindenki talált számára tetsző megoldást! :-)
Készítette:
Által Anikó
aniko.altal@gmail.com
www.uvegvarazs-muhely.blogspot.com